Sepetim

Kapat

Mesafeli Satış SözleşmesiÖN BİLGİLENDİRME FORMU VE

 

 

MESAFELİ ÜRÜN SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

 

 

 • MARQUAR GİRİŞİM TEKNOLOJİ TASARIM A.Ş. şirketinin www.lovinart.net isimli web sitesinde, yine LOVİNART tarafından tüm basım, çoğaltım ve satım hakkı alınmış olan, çeşitli sanatçılara ait resimlerin/sanat eserlerinin edisyonları ve eserlerinin kendileri sergilenmekte ve tüketiciye sunulmaktadır. Sitedeki ürünlerin tümü LOVİNART’ın ve eserlerin orijinalleri de ilgili sanatçısının mülkiyetindedir. Söz konusu yer alan resimlerin hiç bir şekilde kopyası, çoğaltımı ve/veya iltibası yapılamaz. Yapanlar hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde gerekli hukuki ve cezai takibatlar yapılacaktır.
 • www.lovinart.net isimli web sitesi ve de işbu web sitesi üzerindeki satış sistemi e-ticaret sistemi), İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne …………. sicil numarası ile kayıtlı Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. No: 3/A Beykoz İstanbul merkez adresli MARQUAR GİRİŞİM TEKNOLOJİ TASARIM A.Ş. tarafından işletilmektedir.
 • İşbu Kullanım Şartları ve sözleşme, ya satış işlemleri esnasında ilgili butona basarak ya da ürünü satın alarak, kabul edilmiş sayılır. Bu durumda tarafımızdan verilen ürünlerden yararlanarak ve/veya ürünleri satın alarak, işbu sözleşmede yer alan Kullanım Şartlarını onayladığınızı kabul etmiş olursunuz. İşbu sözleşmede yer alan  Kullanım Şartları her zaman www. Lovinart.net adresinden çağırılabilir, basılabilir ve yerel olarak hafızaya kaydedilebilir.
 • www. Lovinart.net üzerinden aşağıdaki şekilde ürün satın alabilirsiniz:
  4.1. Ana sayfada arzu ettiğiniz gibi gezinerek, beğendiğiniz ürünün üzerine tıklayarak,
  4.2. Arzu ettiğiniz kadar ürün adedi seçin.

 

4.3. Tarafınıza sunulan ön bilgilendirme formu’nu okuyun ve almak istediğiniz ürünle aynı bilgileri taşıyorlarsa onaylayın,

4.4. Adınızı, e-mail adresinizi, ikamet adresinin ve T.C. Kimlik numaranızı ve kredi kartı bilgilerinizi girin.
4.5. Alım teklifiniz, Kullanım Şartlarını onaylamanız ve "Satın Al" butonuna basmanız suretiyle sunulmuş olacaktır. Alım sözleşmesinin LOVİNART tarafından kabulü, size satın almış olduğunuz ürün bilgilerini ve onaylamış olduğunuz sözleşmelerin birer kopyasının gönderilmesi ile gerçekleştirilir.
4.6. Satın alma onayınızdan sonra kredi kartınızdan ilgili meblağ düşülecek ve hesabımıza alacak olarak aktarılacaktır. Kredi kartı onayınızın alınıp alınmadığı tarafınıza bildirilecektir. Kredi kartınız onay vermezse bu durumda satış gerçekleşmeyecek ve sözleşme de onaylanmamış olacaktır.
4.7. Banka havalesi ile alış veriş yapmak istemeniz durumunda yine yukarıdaki şekilde sözleşmeleri onaylamanız ve bu onaylamalardan sonra size bildireceğimiz banka hesap numaralarından birine sipariş kodu ile beraber ödemeyi yapmanız gerekmektedir. Tarafımızca hesaplarımızda yapılacak kontrol sonrasında havaleniz hesabımıza geçer geçmez sözleşme onayını ve madde 4.5.’teki bilgileri içeren elektronik posta tarafınızca verilen e-posta adresinize gönderilecektir.

4.8. Aşağıda tarafınıza sunacağımız sözleşmenin örneğini bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 

LOVİNART ONLINE SATIŞ SÖZLEŞMESI


 1. TARAFLAR

İşbu Sözleşme; bir tarafta ……………………………………….adresinde mukim ……………………………………… ("ALICI") 

ile 

diğer Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. No: 3/A Beykoz İstanbul adresinde mukim MARQUAR GİRİŞİM TEKNOLOJİ TASARIM A.Ş. ("SATICI") arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde elektronik ortamda kurulmuştur.

 

 1. KONU

İşbu Sözleşme’nin konusu; ALICI’nın, SATICI’ya ait www.lovinart.net  internet sitesi üzerinden elektronik ortamda siparişini verdiği aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerin belirlenmesidir.

Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

İşbu Sözleşme’yi kabul etmekle ALICI, Sözleşme konusu siparişi onayladığı takdirde sipariş konusu bedeli ve varsa kargo ücreti, vergi gibi belirtilen ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına girdiğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul etmektedir.

 1. SATICI BİLGİLERİ 

Ünvanı

:

MARQUAR GİRİŞİM TEKNOLOJİ TASARIM A.Ş.

Adresi

:

Rüzgarlıbahçe Mah. Feragat Sok. No: 3/A Beykoz İstanbul

Telefon

:

05326475824

Faks

:

 

Eposta adresi

:

hello@lovinart.net

 

 1. ALICI BİLGİLERİ

Teslim Edilecek Kişi

:

………………………………..……….. 

Teslimat Adresi

:

…………………………………………..

Telefon

:

……………….

Faks

:

……………………………………………

E-posta/Kullanıcı Adı

:

……………………………………….

 

 1. SİPARİŞ VEREN KİŞİ BİLGİLERİ

 

Adı/Soyadı/Ünvanı

:

……………………………………. 

Adres

:

…………………………………….

Telefon

:

…………………………………..

Faks

:

……………………………………

E-posta/Kullanıcı Adı

:

…………………………………..

 

 1. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER BİLGİLERİ

6.1. Malın/Ürün/Ürünlerin/ Hizmetin temel özelliklerini (türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi) SATICI’ya ait internet sitesinde yer almaktadır. Ürünün temel özelliklerini kampanya süresince inceleyebilirsiniz. Kampanya tarihine kadar geçerlidir.

6.2. Listelenen ve sitede ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

6.3. Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı aşağıdaki tabloda gösterilmiştir.

 

Ürün Açıklaması

Adet

Peşin Fiyatı

Ara Toplam
(KDV Dahil) 

Ör:……Tablo     (..x… Ebat)

1

…..,00TL

……,00 TL

Kargo Tutarı

-

……… TL

……. TL

Toplam : 

………TL

 

Ödeme Şekli ve Planı

:

-

 

Teslimat Adresi

:

…………………………………… 

 

Teslim Edilecek Kişi

:

…………………………………

 

Fatura Adresi

:

…………………………………

 

Sipariş Tarihi

:

Örn:02.09.2019

 

Teslim Şekli

:

Adrese Teslim

 

 

 1. GENEL HÜKÜMLER

7.1. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI, Ön Bilgilendirmeyi elektronik ortamda teyit ederek, mesafeli satış sözleşmesinin kurulmasından evvel, SATICI tarafından ALICI'ya verilmesi gereken adresi, siparişi verilen ürünlere ait temel özellikleri, ürünlerin vergiler dâhil fiyatını, ödeme ve teslimat bilgilerini de doğru ve eksiksiz olarak edindiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.2. Sözlesme konusu her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi asmamak kaydi ile ALICI'nın yerleşim yeri uzaklığına bağlı olarak internet sitesindeki ön bilgiler kısmında belirtilen süre zarfında ALICI veya ALICI’nın gösterdigi adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir.

7.3. SATICI, Sözleşme konusu ürünü eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri, kullanım kılavuzları işin gereği olan bilgi ve belgeler ile teslim etmeyi, her türlü ayıptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine göre sağlam, standartlara uygun bir şekilde işi doğruluk ve dürüstlük esasları dâhilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.4. SATICI, Sözleşme'den doğan ifa yükümlülüğünün süresi dolmadan ALICI’yı bilgilendirmek ve açıkça onayını almak suretiyle eşit kalite ve fiyatta farklı bir ürün tedarik edebilir.

7.5. ALICI, Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu Sözleşme’yi elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle Sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünü teslim yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.6. ALICI, Sözleşme konusu ürünün ALICI veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının yetkisiz kişilerce haksız kullanılması sonucunda Sözleşme konusu ürün bedelinin ilgili banka veya finans kuruluşu tarafından SATICI'ya ödenmemesi halinde, ALICI Sözleşme konusu ürünü 3 gün içerisinde nakliye gideri SATICI’ya ait olacak şekilde SATICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

7.7. SATICININ, ALICI tarafından siteye kayıt formunda belirtilen veya daha sonra kendisi tarafından güncellenen adresi, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileri üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, bildirim ve diğer amaçlarla ALICI’ya ulaşma hakkı bulunmaktadır. ALICI, işbu Sözleşmeyi kabul etmekle SATICI’nın kendisine yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektedir.

7.8. ALICI, Sözleşme konusu mal/hizmeti teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/hizmeti kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan mal/hizmetin hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra mal/hizmetin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa mal/hizmet kullanılmamalıdır. Fatura iade edilmelidir.

7.9. ALICI ile sipariş esnasında kullanılan kredi kartı hamilinin aynı kişi olmaması veya ürünün ALICI’ya tesliminden evvel, siparişte kullanılan kredi kartına ilişkin güvenlik açığı tespit edilmesi halinde, SATICI, kredi kartı hamiline ilişkin kimlik ve iletişim bilgilerini, siparişte kullanılan kredi kartının bir önceki aya ait ekstresini yahut kart hamilinin bankasından kredi kartının kendisine ait olduğuna ilişkin yazıyı ibraz etmesini ALICI’dan talep edebilir. ALICI’nın talebe konu bilgi/belgeleri temin etmesine kadar geçecek sürede sipariş dondurulacak olup, mezkur taleplerin 24 (yirmidört) saat içerisinde karşılanmaması halinde ise SATICI, siparişi iptal etme hakkını haizdir.

7.10. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin gerçeğe uygun olduğunu, SATICI’nın bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları, SATICI’nın ilk bildirimi üzerine derhal, nakden ve defaten tazmin edeceğini beyan ve taahhüt eder.

7.11. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran ALICI’yı bağlayacaktır.

7.12. ALICI, SATICI’ya ait internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının maddi ve manevi haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, diğer üyelerin, başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve  işlemlerde bulunamaz.

7.13. SATICI’ya ait internet sitesinin üzerinden, SATICI’nın kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler ALICI’ya yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememekte ve Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir garanti niteliği taşımamaktadır.

7.14. İşbu sözleşme içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, SATICI’yı bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, SATICI’nın üyeye karşı sözleşmeye uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

 1. FATURA BİLGİLERİ

 

Adı/Soyadı/Ünvan

:

………………………………………

Adres

:

………………………………………

Telefon

:

……………………………………………

Faks

:

………………………………..

E-posta/Kullanıcı Adı

:

…………………………………………

Fatura Teslim

:

Fatura sipariş teslimatı sırasında teslimat adresine sipariş ile birlikte teslim edilecektir.

 

 1. CAYMA HAKKI

9.1. ALICI; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. ALICI, mesafeli sözleşmeyi ya da buna karşılık gelen herhangi bir teklifi kabul etmeden önce ayrıntıları yönetmelikte belirlenen hususlarda ve siparişi onayladığı takdirde ödeme yükümlülüğü altına gireceği konusunda açık ve anlaşılır şekilde satıcı veya sağlayıcı tarafından bilgilendirilir ve ALICI bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ya aittir. 

9.2. Cayma hakkının kullanılması için 14 (on dört) günlük süre içinde SATICI'ya iadeli taahhütlü posta, faks veya e-posta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün 10. madde başlığı altında düzenlenen “Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler” hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde,

 1. a)Kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)
 2. b) İade formu,
 3. c) İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.
 4. d) SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 14 gün içinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmekle yükümlüdür. ALICI da cayma hakkını kullandığına ilişkin bildirimi yönelttiği tarihten itibaren 10 gün içinde malı SATICI’ya veya sağlayıcıya ya da yetkilendirmiş olduğu kişiye geri göndermek zorundadır.
 5. e) ALICI’nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür.
 6. f) Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.
 7. CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

27.11.2014 tarihli resmi gazetede yayımlanan Mesafeli sözleşmeler yönetmeliğinin “cayma hakkının istisnaları” başlıklı 15. Madde hükümleri ve taraflar arasında elektronik ortamda onaylanan mesafeli satış sözleşmesinin 6.madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış ve satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. ALICI aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamayacaktır:

 1. a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlerde.
 2. b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallarda.
 3. c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek mallarda
 4. d) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların tesliminde
 5. e) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallarda.
 6. f) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerinde.
 7. g) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlarda.
 8. h) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesinde.
 9. i) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallarda.
 10. j) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlerde.

 

 1. TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

SATICI, ALICI’nın siparişinin kendisine ulaştığı tarihten itibaren taahhüt ettiği süre içinde edimini yerine getirmek zorundadır. Mal satışlarında bu süre her halükarda 30 günü geçemez. SATICI’nın bu yükümlülüğünü yerine getirmemesi durumunda, ALICI  sözleşmeyi feshedebilir.

Sözleşmenin feshi durumunda, SATICI, varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ALICI’ya geri ödemek ve varsa ALICI’yı borç altına sokan tüm kıymetli evrak ve benzeri belgeleri iade etmek zorundadır.

Sipariş konusu mal ya da hizmet ediminin yerine getirilmesinin imkansızlaştığı hallerde SATICI bu durumu öğrendiği tarihten itibaren  3 gün içinde ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç 14 gün içinde iade etmesi zorunludur. 

Mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi olağanüstü olaylar nedeni ile Lovinart sözleşme konusu ürünü süresi içerisinde teslim edemez ise; bu tip durumlarda ALICI, Lovinart’ın hiçbir sorumluluğu olmadığını kabul ederek  siparişin iptal edilmesini , sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. 

ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ALICI’nın nakit ile yaptığı ödemelerde , ödediği tutar 14 gün içerisinde kendisine nakden ve defaten ödenir. ALICI’nın  kredi kartı ile yaptığı ödemelerde ise, ödediği tutar, siparişin ALICI tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir. Ödeme, kredi kartı ile taksitli  yapılmış ise, iade tutarları yine taksitli olarak ödeme yapanın hesaplarına banka tarafından aktarılır. ALICI, SATICI tarafından kredi kartına iade edilen tutarın banka tarafından ALICI hesabına yansıtılmasına ilişkin ortalama sürecin 2 (iki) ile 3 (üç) haftayı bulabileceğini , bu tutarın bankaya iadesinden sonra ALICI’nın hesaplarına yansıması halinin tamamen banka işlem süreci ile ilgili olduğundan, ALICI , olası gecikmeler için SATICI’yı sorumlu tutmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyeceğini ve bankaya karşı sorumlu olacağını kabul, beyan ve taahhüt eder. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI’dan talep edebilir ve her koşulda ALICI’nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı SATICI’nın uğradığı zarar ve ziyanını ödeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.
 1. DELİL ANLAŞMASI VE YETKİLİ MAHKEME

 

12.1. Bu Sözleşme'den ve/veya uygulanmasından doğabilecek her türlü uyuşmazlığın çözümünde SATICI kayıtları (bilgisayar-ses kayıtları gibi manyetik ortamdaki kayıtlar dahil) kesin delil oluşturur. Taraflar, Sözlesme'nin uygulanmasından ve yorumundan doğan ihtilaflarda mevzuat çerçevesinde belirlenen parasal sınırlar dahilinde ALICI ve SATICI’nın ikametgâhının bulunduğu yerdeki Tüketici Hakem Heyetleri’nin belirlenen parasal sınırları aşan durumlarda ALICI'nın ve SATICI'nın ikametgahının bulunduğu yerdeki Tüketici Mahkemeleri’nin yetkili olacağını ve her halükarda Türkiye Cumhuriyeti Hukuku’nun geçerli olacağını kabul etmiştir.

12.2.SATICI , ürünlerin telif ve diğer haklarını ve aynı zamanda yayınlanan içeriklerin, bilgilerin, resimlerin, videoların ve veri bankalarının bilumum telif haklarını ve diğer hakları (bundan böyle "Korunan Mülkiyet") saklı tutar. SATICI’dan önceden yazılı onay almaksızın Korunan Mülkiyette bir değişiklik yapılması, çoğaltılması, yayınlanması, üçüncü şahıslara iletilmesi ve/veya farklı bir şekilde kullanılması, kesinlikle yasaktır. Herhangi bir elektronik imkân ile SATICI’nın yazılı izni alınmaksızın www.lovinart......com sitesinden alınan belge, bilgi ve görseller üzerinde SATICI’nın herhangi bir sorumluluğu olmadığı gibi, bunları kullananlar hakkında SATICI’nın  her türlü hukuki ve cezai yola başvurma hakkı saklıdır.

12.3. Kişisel bilgilerin toplanması ve bunların kullanılması satın alma ile birlikte, SATICI’nın kişisel bilgilerinizi, özellikle adınızı (adınız ve soyadınız), adresinizi, telefon numaranızı, e-posta adresinizi, sizinle iletişimini muhafaza etmesi ve size münhasır teklifler ya da SATICI ile ilgili yenilikler hakkında önemli bilgiler iletmesi amacıyla kullanmasına izin vermiş olursunuz. Ne zaman dilerseniz, herhangi bir neden belirtmeksizin, geleceğe yönelik olarak onayınızı geri çekme imkânına sahipsiniz. Onayınızı geri çektiğinize ilişkin beyanınızın e-posta aracılığı ile …………..com adresine iletilmesi gerekmektedir. Onayınızı geri çektikten sonra bilgilerinizi artık bu amaçlarla kullanmayacağız. Bu konuda ayrıca üye olurken onaylamış olduğunuz “üyelik sözleşmesi” hükümleri ile de bağlı olduğunuzu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

 

12.4. SATICI söz konusu kullanım koşullarını, örn. hukuki talepleri gerçekleştirmek ya da fonksiyon değişikliklerini dikkate almak amacıyla zaman zaman değiştirebilir, güncelleyebilir, genişletebilir. Her defasında güncel kullanım koşullarını, www……… com adresinde bulabilirsiniz. Şayet değiştirilen kullanım koşullarını kabul etmezseniz, maalesef artık hizmetlerimizden yararlanamazsınız.

 

12.5. Sitenin kullanım koşullarında ya da akdedilen diğer sözleşmelerde belirtilen münferit hükümlerin tümüyle ya da kısmen geçersiz olması halinde, bu durum sözleşmenin geri kalanının geçerliliğini etkilemez.

 

12.6. SATICI tarafından sunulan ürünlere ilişkin, başta 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun kapsamındaki ilgili mevzuat ve kapsamına giren hizmetler için Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri de dâhil olmak üzere, bu kanunlar uyarınca çıkarılmış tüm Yönetmeliklere, Tebliğlere ve sair ilgili mevzuata, ayrıca bu sözleşmelerin kapsamına girdiği her türlü kanun ve ilgili mevzuata uymakla yükümlü olduğunuzu, bu mevzuatın satıcıya veya sağlayıcıya yüklediği her türlü borcun ifasından dolayı tek sorumlu olduğunuzu, SATICI’nın sunduğu ürünleri mevzuata uygun ve/veya taahhüt ettiği biçimde sağlayacağı yönünde, mücbir sebepler ve olağan dışı durumlar hariç, bir taahhüdü olduğunu kabul, beyan ve taahhüt edersiniz.

 

12.7. Yukarıda  maddelerde belirtilen şekilde ürün satın aldığınız takdirde, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve bu Kanun kapsamındaki ilgili mevzuat ve kapsamına giren hizmetler için Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince işbu Sözleşmeyi ve Ön Bilgilendirme Formunu tüm içeriği ile beraber kabul etmiş olacaksınız. 

 

12.8. Tüketiciler talep ve şikâyetlerini yukarıda yer alan SATICI iletişim bilgilerinin sağladığı kanallara ulaştırabilirler.

 

 1. YÜRÜRLÜK

Site üzerinden verilen siparişe ait ödemenin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu Sözleşme’nin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır. SATICI, söz konusu Sözleşme’nin site üzerinde, ALICI tarafından okunduğuna ve kabul edildiğine dair onay almaksızın sipariş verilememesini sağlayacak yazılımsal düzenlemeleri yapmakla yükümlüdür.