Sepetim

Kapat

Lovinart Hikayesi

"Dünya çapında ilham veren çağdaş sanatçıların, limitli edisyon sanat baskılarına ulaşmanın keyifli yolu..."

En basit anlatımıyla Lovinart... Özenle seçtiğimiz çağdaş sanatçıların imzalı ve numaralandırılmış limitli edisyon sanat eserleri... Asılmaya hazır, seni bekliyor!

Lovinart nedir?

Galeri galeri dolaşıp, sınırlı sayıda sanat eseri arasından yetineceği bir tabloya yüksek fiyatlar ödemek istemeyen sanatseverler için keyifli ve modern bir sanat alışverişi platformudur. Tüm dünyadan çağdaş sanatçıların özenle seçilmiş eserlerinin, müze kalitesinde fine art baskılarının makul fiyatlarla sunulduğu online sanat galerisidir.

Dilersen çerçevesiz; yalnızca fine art kağıda yüksek çözünürlükte baskı yapıyor, dilersen de baskı işleminden sonra modern sergileme seçenekleriyle çerçeveleme işlemini de gerçekleştirerek asılmaya hazır hale getiriyoruz. Tercihine göre, çeşitli boyut alternatifleriyle baskı ve çerçeveleme işlemi yapılan tablolarını, şık bir paketle, güvenli bir şekilde kapına kadar getiriyoruz. Sana sadece dilediğin yere asmak ve her biri göz dolduran çağdaş sanat eserlerinin keyfini sürmek kalıyor.

Yeni nesil sanat platformu Lovinart’ın kuruluş felsefesi:

Sanatsevere 'Çağdaş Sanat' kategorisi altında keyifli ve stil sahibi sanat alışverişi deneyimi sunmaktır.

 

Yaşadığın mekana çağdaş sanat ile hayat vermek ya da bu deneyimi sevdiklerine hediye etmek istersen, Lovinart'ın keyifli dünyasında her biri limitli edisyon sanat eserleri seni bekliyor.Limitli edisyon nedir?

Edisyonlu sanat eseri, bir asıl eserin kopyalanmış veya bire bir yeniden üretilmiş versiyonu olarak tanımlanır. Limitli edisyonlarda üretim yapılırken eserin kaç edisyon olarak üretileceği, eser sahibi sanatçı gözetiminde önceden belirlenir ve eser bu adetten fazla üretilmez. Örneğin, 25 edisyonlu bir sanat eseri denildiğinde; 1 asıl eserin orijinaline sadık kalınarak belirli standartlarda ve yüksek kalitede üretilmiş 25 adet kopyasından bahsedilir. O boyut için 26'ncı kopyasının mevcut olmayacağı önce sanatçıya, sonra sanat alıcısına taahhüt edilir. Esere ve sanatçıyla yapılan anlaşmaya göre, farklı boyutlar için başka edisyonlar mevcut olabilir.

Limitli edisyonlu sanat eseri bu taahhüt doğrultusunda, sanatçı imzası ve hangi adetli edisyonun kaçıncı kopyası olduğu üzerinde belirtilen 'Orijinallik Sertifikası' ile birlikte sanat alıcısına gönderilir. Ayrıca, hangi teknikle ve kalitede üretildiği, kullanılan fine art kağıdı dahil tüm baskı detayları sertifika üzerinde yer alır. 


Müze kalitesinde arşivsel baskılar

Dünya standartlarında baskı yapan makinelerle, Hahnemühle fine art kağıda, Giclée (püskürtme) tekniği kullanarak ürettiğimiz müze kalitesinde arşivsel pigment baskılar, normal oda şartlarında 100 yıldan fazla ömrü olan fine art baskılardır. Asitsiz ve %100 pamuk tabanlı, detay ve renklerde orijinal esere yakınlık bakımından mükemmel sonuç veren Hahnemühle fine art kağıtlar, solmaya karşı da garantilidir.

Eserlerin rulo halinde yalnızca fine art baskılarını sipariş verebileceğin gibi, modern çerçeve alternatiflerimizden zevkine uygun olanını seçip, asılmaya hazır halde de teslim alabilirsin. Tamamıyla el işçiliği ve titizlikle gerçekleştirdiğimiz çerçeveleme işlemini uzun ömürlü, kaliteli Poliüretan çerçevelerle yapıyoruz.